Datové služby

Úložiště je standardně provozováno jako služba fungující na naší cloudové infrastruktuře. Alternativou je řešení privátního úložiště dodávaného na míru. Tuto možnost ocení zejména zákazníci se specifickými požadavky, kterým lze úložiště přizpůsobit. Privátní úložiště mimo jiné přináší i maximální kontrolu nad ukládanými daty, která nemusí být vždy zřejmá.

Výhody oproti běžným úložištím

  1. dimenzováno pro velké množství souborů (neomezuje maximální počet souborů)
  2. pokročilé nastavení práv přes politiky
  3. možnost hostování statických webových stránek
  4. s daty lze pracovat v běžném internetovém prohlížeči
  5. není potřeba dodržovat adresářovou strukturu, data lze nahrávat pod jakýmkoliv klíčem
  6. ověřování nahrávaných/stahovaných souborů pomocí kontrolních součtů
  7. souběžné nahrávání/stahování souborů po částech
  8. díky externím nástrojům lze výrazně rozšiřovat možnosti úložiště – např. hostování veřejných nebo soukromých Git repozitářů

Data uložená v Česku

Vaše data se ukládají na cloudové úložište přímo na území naší republiky, tudíž podléhají naší legislativě. Nakládání s citlivými daty a zejména pak osobními údaji je upraveno směrnicí Evropského parlamentu a Rady 95/46/ES, která přímo udává, jak se má s těmito osobními daty zacházet. Tato citlivá data mohou být předána pouze do zemí EU a nebo do zemí, které mají odpovídající úroveň ochrany. Z právního hlediska je ukládání dat v Česku jednoznačně výhodné. Dále také umožňuje další výhody jako například větší rychlost (linka do zahraničí bývá většinou pomalejší) a menší odezva díky propojení s olomouckou metropolitní sítí Merit. 

Software pro práci s úložištěm

Pro přístup k samotnému úložišti využíváme architekturu rozhraní REST API, která je kompatibilní s Amazon S3. Díky zachované kompatibilitě je možné použít již připravený software pro práci s daty nebo k rozšíření základních funkcí úložiště. Nevzniká tak žádná vazba na technologie s uzavřeným kódem jediného dodavatele.

Cena

S3 – zálohování přímo z programu ZEIS-MZDY 

100 Kč/měsíc bez DPH

121 Kč/měsíčně s DPH

 

S3 – Individuální zálohování disku

Kontaktujte nás

 

Dokumenty

Zpracovatelská smlouva o zpracování osobních údajů 

 Doc

Smlouva o poskytování datových služeb

 Doc

Máte zájem o naše datové služby?